Volejbal

Volejbal

V dubnu roku 1999 vzniká oficiálně jako součást SK oddíl volejbalu se zaměřením na výkonnostní sport. Akcelerace ve vývoji oddílu pak nastává v roce 2000 po spojení trenérské dvojice Radim Trmal a Jan Havelka. Hlavní úsilí je v oddílu směřováno k výchově volejbalové mládeže – děvčat. Oddíl trénuje po dobu letního cyklu v lesním areálu Hlincová Hora a po dobu zimního cyklu ve sportovní hale MěÚ Rudolfov, dále pak v tělocvičnách ZŠ Lišově a Českých Budějovicích.

 V krátké době, od založení oddílu, se začala děvčata zabydlovat na prvních a předních místech v okresních a krajských soutěžích. Již po pěti letech trenérského úsilí (sezóna 2005-2006) obsadilo družstvo mladších dorostenek – kadetek v 1. lize ČVS 3. místo. A v následující volejbalové sezóně pak tuto soutěž vyhrálo a poustoupilo přes kvalifikaci do extraligy. V roce 2015 se stávají kategorie přípravky a žákyň Sportovním střediskem ČVS.  

V soutěžích řízených ČVS lze připomenout 3. místo na Mistrovství ČR starších žákyň v roce 2010. A získání Českého poháru v roce 2014, zatím jako jediného celku v jižních Čechách.  Kategorie mladších žákyň v roce 2015  a 2020 se stává Mistrem ČR.

Žákovská družstva se pravidelně kvalifikovala na Český pohár a Mistrovství ČR. Oddíl se účastnil rovněž mezinárodních turnajů, kde se umisťoval na čelních místech. Například na Mezinárodních sportovních hrách v Klagenfurtu v roce 2018 kategorie U 15 první místo a v roce 2019 1. místo v beachi. S věkovým dorůstáním hráček jsme začali hrát 1. ligu starších dorostenek – juniorek. V roce 2015, jako jediný oddíl v republice s vlastními vychovanými hráčkami, jsme začali hrát druhou nejvyšší soutěž v republice tj. 1. ligu žen. Na základě kvalitní volejbalové výchovy byla děvčata zvána do reprezentačních celků (G.Kopáčová, M.Brichtová, L.Knorová, K. Hušková, P. Koudelková, N.Jasečková, S. Páv).

Řada hráček, u kterých jsme se podíleli na výchově začala hrát extraligu dospělých nebo vrcholově beach (např. S. Kotlabová, V.Votrubová, K. Kubíčková, N.Vandasová, L. Klimešová).  V roce 2017 byla připojena k oddílu mužská složka dospělých v podobě dvou družstev hrající krajské soutěže.

Počátkem roku 2021 inicioval předseda oddílu volejbalu Jiří Rohlíček založení nového subjektu Volejbal Rudolfov a trenéři oddílu Milan Šimonek s Radomilem Jášou se stali statutárními zástupci nového subjektu. V první polovině roku 2022 přešla část kategorií a hráček do Volejbalu Rudolfov. Řada hráček přestoupila do Jihostroje, ženské složky Madety Č.B. a do dalších oddílů jako SK Třebín, SKP Č.Budějovice, VSK Slavia JU České Budějovice.

Do soutěží sezóny 2022/2023 SK Hlincovka již ve všech kategoriích nepřihlásila jediné družstvo.